T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Sultan 2.Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Anestezi ve ReaminasyonAnesteziyoloji ve Reanimasyon Servisi; 1 Profesör, 2 Doçent ve 2 Uzman Doktor olmak üzere 3 Öğretim Üyesi, 13 Uzmanlık Öğrencisi, 13 Hemşire, 10 Anestezi Teknisyeni, 2 Sterilizasyon Teknisyeni, 1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ve 8 Hizmetli personel ve 1 terzi ile hizmet vermektedir. Servisimizde 12 Ameliyathane Salonu (3 Salon laminer flow sistemine sahip), 12 yataklı 3.Basamak Yoğun Bakım Ünitesi (1 yatağı izolasyon odasında olmak üzere), 6 yataklı ameliyat sonrası derlenme odası (PACU) Sterilizasyon Merkezi ve Poliklinik Muayene Odası mevcuttur.

Ameliyathanemizde; kardiyovasküler, kraniyal, pediatrik cerrahiler dahil her türlü cerrahi girişim gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ameliyathane ve yoğun bakım ünitemizde her türlü invaziv ve noninvaziv girişimler uygulanmaktadır.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Servisinin sorumluluğunda yılda yaklaşık 8000 cerrahi girişim ve 5000’e yakın anestezi poliklinik muayenesi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Salı ve Perşembe günleri yarım gün Ağrı Polikliniği hizmeti verilmektedir. Yoğun Bakım Ünitesinde mekanik ventilasyon gereksinimi olan, 3. ve 2. basamak yoğun bakım tedavisi gereken hastalara tedavi hizmeti sunulmaktadır. Yoğun Bakım Ünitesi çoğu üniversite hastanelerinden daha önce hizmet vermeye başlamıştır. Bu hizmetlerin dışında, Uzmanlık Öğrencilerine ve çevre eğitim hastanelerinden rotasyona gelen Hemşire ve Anestezi Teknikeri öğrencilerine eğitim verilmektedir. Her sabah Literatür, her Cuma günü Seminer ve diğer bilimsel faaliyetler icra edilmektedir. Ayrıca yurtdışı ve yurtiçi kongre, sempozyum ve diğer bilimsel toplantılarda; oturum başkanı, konuşmacı ve bildiri sunumu ile kurumumuz başarı ile temsil edilmektedir. 2007 yılında Antalya’da yapılan Ulusal Anestezi Kongresi’nde deneysel çalışma alanında 1. ve 2.’lik ödülüne layık görüldük. 2011 yılında Antalya’da yapılan Ulusal Anestezi Kongresi’nde en iyi poster alanında 1.lik, en iyi deneysel sözlü sunu alanında 3.lük ödülüne layık görülmüştür.

 

DOKTORLAR

Prof. Dr. Hüseyin ŞEN 
Doç. Dr. Ayşın ERSOY

 

 
Yrd. Doç. Dr. Gökhan İNANGİL 
Yrd. Doç. Dr.Kadir Hakan CANSIZ 
Uzm. Dr.  Nazim Atilla SEZER 
Uzm. Dr.  Ömer BAKAL 
Uzm. Dr.  Bülent GÜVEN

 

Uzm. Dr. Tuna ERTÜRK

 

Uzm. Dr.  Bülent ATİK 
Uzm. Dr.  Hamdi TÜFEKÇİ 
Uzm. Dr.  Sedat TEMİRCAN 
Uzm. Dr.  Hasan Ömür ÖZKAN 
Uzm. Dr.  Ayşegül ÇİZEN  
Uzm. Dr.  Büşra Tok ÇEKMECELİOĞLU  
Uzm. Dr.  Selçuk TAŞÇI